METODY ROZPOZNAWANIA
PŁODNOŚCI

METODY ROZPOZNAWANIA
PŁODNOŚCI

Zajmujemy się nauczaniem dwóch najskuteczniejszych Metod Rozpoznawania Płodności. Oferujemy kursy w małych grupach oraz nauczanie indywidualne.

 

Czym są metody rozpoznawania płodności?

Metody Rozpoznawania Płodności to styl życia oparty na poznaniu i akceptowaniu płodności jako wykładnika zdrowia i nierozłącznej cechy natury człowieka.Życie zgodne z naturalnym rytmem płodności zakłada znajomość i stosowanie danej metody rozpoznawania płodności. Dzięki codziennej obserwacji wskaźników płodności w cyklu miesiączkowym można wyznaczyć czas fizjologicznej płodności i niepłodności. Wybraną metodę rozpoznawania płodności można z powodzeniem stosować w każdym okresie życia kobiety od menarche do menopauzy, także po porodzie i w okresie karmienia dziecka piersią.

Metody rozpoznawania płodności mają solidne podstawy naukowe, umożliwiają ocenę prawidłowości cyklu, nie szkodzą zdrowiu i nie są obarczone żadnymi niepożądanymi skutkami ubocznymi, są wysoce skuteczne zarówno w planowaniu jak i w odłożeniu poczęcia dziecka oraz w ocenie wielu użytkowników - więziotwórcze.

Stosowanie metody rozpoznawania płodności polega na obserwacji objawów (wskaźników) płodności podczas cyklu miesiączkowego kobiety oraz na umiejętności interpretacji obserwowanych objawów zgodnie z regułami wybranej metody. Nie ma tu znaczenia regularność cykli i stan zdrowia kobiety.

Najlepiej jest uczyć się wybranej metody rozpoznawania płodności korzystając z pomocy instruktora NPR, osoby z doświadczeniem stosowania metody we własnym życiu oraz jej uczenia. Poznanie cyklu miesiączkowego, zrozumienie skąd pochodzą objawy płodności w cyklu, nawyk dobrych obserwacji i wreszcie umiejętność interpretacji objawów płodności w cyklu to kolejne kroki do dobrego stosowania metody rozpoznawania płodności we własnym życiu.

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 13:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 10:00 - 21:00
sobota 10:00 - 16:00
niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl

Nadchodzące wydarzenia

19 czerwca 2024 r.

Bezpłatny webinar: Okiem fizjoterapeuty. Niepłodność - choroba cywilizacyjna XXI wieku

13 czerwca 2024 r.

Bezpłatny webinar: W drodze ku spotkaniu - psychologiczne problemy par starających się o dziecko