Poradnia dla Narzeczonych

Poradnia dla Narzeczonych

Pary przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na spotkania prowadzone w ramach Poradni dla Narzeczonych.

Cykl obejmuje dwa spotkania z Doradcą Życia Rodzinnego Archidiecezji Poznańskiej, każde po 1,5h. Pomiędzy spotkaniami wymagane są 3 tygodnie przerwy.

Tematyka poradni obejmuje katolicką etykę życia małżeńskiego, naukę metody rozpoznawania płodności oraz profilaktykę niepłodności.
Na zakończenie uzyskują Państwo zaświadczenie o ukończeniu Poradni Dla Narzeczonych, które jest wymagane w przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Koszt dwóch spotkań wynosi 235 zł* (w cenie zestaw do nauki obserwacji cyklu)
*w przypadku wizyt stacjonarnych.

Podczas spotkań wykorzystywane są materiały do nauki rozpoznawania płodności opracowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli NPR. Ich wykorzystanie zapewnia efektywną naukę metody. Wysoka jakość materiałów i ich aspekt praktyczny powodują, że są one cennym źródłem wiedzy nie tylko na etapie nauki, ale co ważniejsze również w czasie stosowania metody. 

Spotkania prowadzi:

  • mgr Mirosława Szymaniak.

W szczególnych przypadkach, które uniemożliwiają odbycie Poradni dla Narzeczonych osobiście, spotkania mogą odbyć się w formie on-line.

Forma online naśladuje spotkania osobiste. Wymagane jest:
- uczestnictwo obojga narzeczonych z włączonymi kamerami, za pośrednictwem komunikatora Skype (umożliwiającego przekaz audio-wizualny w czasie rzeczywistym),
- dokonanie opłaty 280zł (cena obejmuje: koszt dwóch spotkań, zestaw do nauki obserwacji cyklu z wysyłką oraz wysyłkę zaświadczenia po ukończeniu kursu. Opłata dotyczy wysyłki w Polsce. W przypadku wysyłek zagranicznych cena ustalana jest indywidualnie z sekretariatem),
- uzyskanie pisemnej zgody właściwego dla narzeczonych Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin (właściwego tj. diecezji, w której zamieszkuje narzeczona lub narzeczony).

Narzeczonych w szczególnej sytuacji, uniemożliwiającej odbycie spotkań stacjonarnych, prosimy o mailowe zgłoszenie się na sekretariat@prolifeclinic.pl. W odpowiedzi prześlemy wymagany dokument, z którym należy zgłosić się do Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin, wraz z kontaktami do poszczególnych ośrodków.  Przedstawienie zgody właściwego dla narzeczonych Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin na odbycie Poradni dla Narzeczonych w formie online jest wymagane najpóźniej tydzień przed pierwszym spotkaniem; w przeciwnym razie zarezerwowane spotkania są anulowane.
W Pro Life Clinic spotkania online odbywają się tylko za zgodą właściwego  dla narzeczonych Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin! (właściwego tj. z diecezji zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego).

Niezależnie od wybranej formy, przed pierwszym spotkaniem należy zapoznać się z odpowiednim regulaminem! Poniżej znajdują się dwa regulaminy - dla wizyt osobistych oraz online.

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 15:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 10:00 - 21:00
sobota

20.07 - nieczynne

27.07 - 10:00-15:00

niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl

Nadchodzące wydarzenia