Metoda Podwójnego
Sprawdzenia

 

Metoda Objawowo - Termiczna Podwójnego Sprawdzenia

 

Metoda ta zwana potocznie Metodą Angielską, należy do Metod Rozpoznawania Płodności, pozwalających kobiecie samodzielnie wyznaczać czas fizjologicznej płodności i niepłodności w cyklu.

Dzięki tej wiedzy małżonkowie mogą świadomie zaprosić dziecko do swego życia, podejmując współżycie w dniach swojej fizjologicznej płodności, mogą też zrezygnować z poczęcia dziecka lub odłożyć je w czasie, podejmując współżycie jedynie podczas fizjologicznej niepłodności w cyklu.

Tak więc metoda z wysoką skutecznością służy zarówno małżeństwom, które pragną odłożyć poczęcie dziecka jak i tym, które z utęsknieniem poczęcia oczekują. Każdej kobiecie umożliwiają bieżącą kontrolę własnego zdrowia, będąc równocześnie narzędziem diagnostycznym zaburzeń jej cyklu czy płodności. Z metody tej mogą korzystać wszystkie kobiety w wieku prokreacyjnym, w różnych sytuacjach życiowych, zarówno te, które pragną ciąży czy też odkładają ją na później, jak i te, które są po porodzie, w trakcie karmienia piersią, po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej czy w okresie premenopauzy.

Metoda polega na obserwacji trzech głównych objawów płodności: śluzu szyjkowego, szyjki macicy i podstawowej temperatury ciała. Wystarczy obserwować dwa z nich (stąd nazwa: metoda podwójnego sprawdzenia), aby metoda była wysoko skuteczna, co jest szczególnie istotne przy odkładaniu ciąży. Poza tym objawy te wzajemnie się potwierdzają, co sprawia, że kobieta jest pewna swych obserwacji. Dodatkowo obserwacja więcej niż jednego objawu znacznie ułatwia rozpoznanie płodności, szczególnie kobietom w premenopauzie czy po porodzie, karmiącym piersią.

Atutem metody jest również to, że ze względu na proste parametry objawów płodności, jest łatwa do nauczenia.

 

Sposoby nauczania Metody Podwójnego Sprawdzenia

 

1. Spotkanie indywidualne z Nauczycielem

Ta forma nauki powstała z myślą o osobach, którym zależy na indywidualnym trybie spotkań, bez uczestniczenia w spotkaniach grupowych.

Nauka metody w tej formie przebiega podobnie jak w postaci kursu: obejmuje ten sam program nauki i realizowana jest podczas spotkań indywidualnych, w czasie których nauczyciel metody jest do dyspozycji jedynie danej kobiety czy pary/małżeństwa. Do nauki metody wykorzystywane są materiały opracowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli NPR. 

Nauczyciele Metody Podwójnego Sprawdzenia :

2. Praktyczny kurs dla użytkownika metody rozpoznawania płodności objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia

Zapraszamy do udziału w kursie dla użytkownika metody rozpoznawania płodności:

- podstawowym (cena: 250zł z materiałami do nauki metody), 

- poporodowym (cena: 270zł z materiałami do nauki metody).

 

W ciągu trzech spotkań praktycznego podstawowego kursu dla użytkownika metody rozpoznawania płodności uczestnicy zdobędą wiedzę o tym, jak obserwować i interpretować objawy płodności w cyklu miesiączkowym oraz nauczą się wyznaczać okno fizjologicznej płodności w cyklu. Zajęcia kursu przeznaczone są dla osób, które pragną nauczyć się rozpoznawania swojej płodności i przyjąć prozdrowotny, ekologiczny styl życia z płodnością: zarówno dla par, które bez uciekania się do antykoncepcji chcą monitorować płodność celem odłożenia poczęcia w czasie, jak i dla tych, które chcą przygotować się do poczęcia dziecka. Zajęcia (dwa pierwsze w małej grupie, trzecie indywidualnie) prowadzi dyplomowany instruktor metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia. 

 

Ze względu na specyfikę powrotu płodności po porodzie, Małżonków i Panie po urodzeniu dziecka zapraszamy na odrębny kurs metody po porodziePodczas zajęć uczestniczy nauczą się rozpoznawania płodności w okresie poporodowym i w cyklach po porodzie, również podczas karmienia piersią. 
Doświadczonych użytkowników metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia, w okresie okołoporodowym zachęcamy do indywidualnych spotkań z nauczycielem metody, w celu odświeżenia wiedzy. 

Podczas kursu wykorzystywane są materiały do nauki i stosowania metody rozpoznawania płodności opracowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.

 

Informacje organizacyjne (terminy, koszty, zapisy) oraz zakres tematyczny kursów znajdą Państwo TUTAJ

Kurs prowadzi   mgr Mirosława Szymaniak.

 

W przypadku indywidualnych spotkań z nauczycielem NPR, dostępne są wizyty osobiste, jak i online.
Wybierając spotkanie w formie online, zapoznaj się z regulaminem telewizyty:

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 15:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 10:00 - 21:00
sobota

20.07 - nieczynne

27.07 - 10:00-15:00

niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl

Nadchodzące wydarzenia