POBRANIA GINEKOLOGICZNE

POBRANIA GINEKOLOGICZNE

W ofercie Pro Life Clinic znajduje się szeroki wachlarz pobrań ginekologicznych: cytologicznych oraz wymazów z pochwy.
Badania, pobierane podczas wizyty lekarskiej, wykorzysywane są do diagnostyki stanów zapalnych oraz kotroli przebiegu ich leczenia. Pobrane próbki wysyłane są do współpracującego z Kliniką laboratorium sieci Diagnostyka. 

Wynik badania powraca do Kliniki i oceniany jest przez lekarza prowadzącego.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości- kontaktujemy się z Pacjentką.

W przypadku wyniku prawidłowego- Pacjentka otrzymuje wynik przy okazji kolejnej wizyty w Klinice lub może oddebrać go w Rejestracji, w godzinach pracy Kliniki.

Poniżej znajdą Państwo cennik oraz szczegółowe informacje na temat poszczególnych badań. Poniższe informacje zostały zaciągnięte ze strony www.diag.pl

 

I. Badania cytologiczne

Badanie cytologiczne jest prostym, bezbolesnym badaniem, które wykonywane regularnie może nawet w 80% przypadków zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy.
Polega na pobraniu za pomocą specjalnej łopatki lub szczoteczki warstwy komórek z szyjki macicy, które po umieszczeniu na szkiełku mikroskopowym (cytologia
 zwykła) lub w podłożu płynnym (cytologia płynna), poddawane są ocenie specjalisty.  

Na badanie należy zgłosić się co najmniej 4 dni po miesiączce, ale nie później niż 4 dni przed kolejną. 

Czas oczekiwania na wynik: cytologia: 4-6 tygodni

 

II. Wymazy z pochwy

Wymazy z pochwy (tlenowe i beztlenowe badania bakteryjne) - wykonywane są w diagnostyce stanów zaplanych, kontroli po leczeniu i w celach profilaktycznych. 
Zaburzenie prawidłowej flory pochwy może podnieść pH nawet do pH obojętnego (7,0), powodować wtargnięcie własnych, potencjalnie chorobotwórczych  bakterii oportunistycznych, głównie z przewodu pokarmowego  oraz bakterii i drobnoustrojów pochodzących z zewnątrz, w tym przenoszonych drogą płciową. Efektem jest bakteryjne zapalenie pochwy – waginoza bakteryjne (BV). 
Czas oczekiwania na wynik:
wymaz tlenowy batekryjny: 5 dni.
wymaz beztlenowy bakteryjny: 10 dni.

 

Wymaz z pochwy (bad. mykologiczne) - badanie mikologiczne  wykonywane ze wskazań lekarskich w celach diagnostycznych, kontroli stanu po leczeniu lub jako badanie profilaktyczne. Fizjologiczna flora bakteryjna pochwy i zewnętrznych narządów płciowych może zawierać grzyby drożdżakopodobne: np. Candida albicans. Przesłanką dla badania może być również samoobserwacja kobiety i reakcja na niepokojące objawy: swędzenie i pieczenie, nieprawidłowa wydzielina, nieprzyjemny zapach, ból podczas oddawania moczu i podczas stosunku. Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi grzybic jest antybiotykoterapia i nieprawidłowe (wysokie) pH powodowane przez środki higieniczne 
Czas oczekiwania na wynik: 7 dni.

 

Wymaz z pochwy w kierunku paciorkowców grupy B (GBS) - badanie wykonywane w opiece perinatalnej, u ciężarnych i w diagnostyce zagrożonych zakażeniem
i zakażonych noworodków.    
W przypadku wyniku GBS-u, Pacjentka po wizycie otrzymuje od Rejestratorki numer zlecenia oraz instrukcję jak pobrać wynik ze strony.  
Wynik należy mieć przy sobie podczas porodu.

Czas oczekiwania na wynik: około 10 dni. Jeśli po 10 dniach wynik nadal nie jest dostępny na stronie www.wyniki.diag.pl, prosimy o kontakt z Rejestracją Kliniki. 

 

Biocenoza pochwy jest badaniem diagnostycznym, którego synonimami są: ocena czystości pochwy, badanie flory pochwy lub wymazu z pochwy.
 Ocena biocenozy pochwy ma podstawowe znaczenie dla oceny zdrowia narządów rodnych kobiety, rozpoznania stanu zapalnego pochwy i ustalenia odpowiedzialnych patogenów. Do zachwiania naturalnej równowagi pochwy dochodzi w wyniku terapii antybiotykami, zmian hormonalnych związanych np. z menopauzą lub stosowania kosmetyków o alkalicznym odczynie. Badanie może być wykonane bez względu na wiek i ciążę.

Czas oczekiwania na wynik: 5 dni.

Czas oczekiwania na wyniki (poza wymazem GBS), jest czasem orientacyjnym i może ulec wydłużeniu.

 

CENNIK BADAŃ

cytologia zwykła 35,00zł
cytologia płynna 70,00zł
cytologia płynna + HPV met. PCR 165,00zł
wymaz z pochwy (bad. bakter.) 40,00zł
wymaz z pochwy beztlenowo (bad.bakter.) 50,00zł
wymaz z pochwy (bad. mykologiczne) 50,00zł
wymaz w kierunku paciorkowców grupy B (GBS) 40,00zł
Biocenoza pochwy 30,00zł

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa

09:00 - 21:00

czwartek 09:00 - 21:00
piątek 09:00 - 21:00
sobota 10:00 - 15:00
niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl

Nadchodzące wydarzenia

30 maja 2023 r.

Bezpłatny webinar: Naprotechnologia

6 czerwca 2023 r.

Bezpłatny webinar: NPR jest OK!

13 czerwca 2023 r.

Podstawowy KURS rozpoznawania płodności

14 czerwca 2023 r.

Bezpłatny webinar: Okiem fizjoterapeuty. Niepłodność - choroba cywilizacyjna XXI wieku