LECZENIE NIEPŁODNOŚCI
Według Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność to stan niemożności zajścia w ciążę przez okres co najmniej 12 miesięcy pomimo regularnego współżycia seksualnego (3-4 razy w tygodniu), bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych.
Niepłodność to stan odwracany, który można leczyć.
Niepłodność to stan, który może być spowodowany przez choroby lub nieprawidłowości w organizmie. Głównym celem leczenia niepłodności jest leczenie chorób oraz przywrócenie naturalnej płodności.
Do głównych przyczyn niepłodności u kobiet zalicza się:
- Zaburzenia hormonalne,
- Choroby ginekologiczne, np. endometrioza, zespół policystycznych jajników,
- Niedrożności jajowodów,
- Wady macicy.
Do głównych przyczyn niepłodności u mężczyzn zalicza się:
- Choroby jąder,
- Stres, nadwagę, niezdrową dietę, stosowanie używek,
- Choroby ogólnoustrojowe,
- Przegrzewanie jąder.
Jeśli pomimo starań o dziecko nie dochodzi u Państwa do zapłodnienia, doświadczają Państwo poronień zapraszamy na wizyty do naszych specjalistów. W Pro Life Clinic stosujemy przyczynowe leczenie niepłodności.
Lekarz po zebraniu wywiadu medycznego skieruje Państwa na badania lub na konsultacje do innych specjalistów, by ustalić prawdopodobne przyczyny niepłodności. Po ustaleniu przyczyny możliwe jest wdrożenie leczenia farmakologicznego lub operacyjnego, wyłączając techniki wspomaganego rozrodu.
Nasi specjaliści:
Jedną form leczenia niepłodności w naszej Klinice jest również Naprotechnology (z ang. Natural Procreative Technology).
Czym jest Naprotechnologia?
Naprotechnologia (z ang. Natural Procreative Technology) to inaczej metoda naturalnej prokreacji. Została stworzona przez amerykańskiego ginekologa, profesora Thomasa W. Hilgersa z Omaha (USA) i zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz innych problemów ginekologicznych.
Naprotechnologia jest skuteczna w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności oraz tzw. nawykowych poronień, przedwczesnych porodów, zaburzeń cyklu miesiączkowego, zaburzeń osi przysadka-jajnik, torbieli jajników, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, endometriozy, zespołu policystycznych jajników, bólów menstruacyjnych, stałej wydzieliny śluzowej oraz wielu innych kobiecych problemów zdrowotnych.
Podstawowym narzędziem diagnostycznym naprotechnologii jest obserwacja biomarkerów płodności w cyklu miesiączkowym kobiety według Modelu Creightona (ang. CREIGHTON MODEL FertilityCare System). Jest to metoda bazująca głównie na dokładnej analizie śluzu szyjkowego zmieniającego się wraz z cyklem kobiety.
Dowiedz się więcej o naprotechnologii
W naszej klinice oferujemy Pacjentom zabiegi wspomagające płodność: wlewy z Intralipidu oraz badanie HSG z zastosowaniem kontrastu z Lipiodolu.
SMOFlipid – uznany za opcję terapeutyczną dla pacjentek z nieprawidłową aktywnością komórek NK (natural killers), występującą w przypadku niepłodności immunologicznej. Wskazaniem do zastosowania kuracji z użyciem SMOFlipidu są m.in. niepowodzenia w implantacji zarodka oraz nawracające poronienia.
Pacjentce, którą lekarz zakwalifikuje na podanie SMOFlipidu zostaje zaproponowany określony schemat przyjmowania leku:
- Od początku cyklu, po jednym wlewie, co 2 tygodnie - łącznie 4 wlewy,
- Po potwierdzeniu ciąży (od czasu, gdy pacjentka się do nas zgłosi), po jednym wlewie, co 4 tygodnie, aż do 24 tygodnia ciąży,
- Lub według indywidualnych zaleceń lekarza prowadzącego.
Lipiodol – Podanie leku domacicznie pozwala ocenić pod kontrolą USG drożność jajowodów i kształt jamy macicy. Podanie tego gęstego kontrastu pod ciśnieniem może w większym stopniu wpłynąć na poprawę warunków w świetle jajowodu i poprawić drożność, niż rutynowo stosowane środki do przeprowadzenia SONO-HSG. Lipiodol może uwalniać zrosty jajowodowe oraz pobudzać aparat rzęskowy w jajowodach, dodatkowo moduluje odpowiedź układu immunologicznego w obrębie układu rozrodczego i tym samym zwiększa szansę na ciążę.
Badanie przeprowadzane jest na początku cyklu - pomiędzy końcem miesiączki (po całkowitym zakończeniu krwawienia i plamienia), a owulacją.
Nad procesem leczenia niepłodności czuwa Opiekun pacjenta.
Opiekun pacjenta dba by proces leczenia niepłodności przebiegał zgodnie z założonym w Pro Life Clinic standardem oraz koordynuje wlewy i zabiegi. Podtrzymuje kontakt pomiędzy wizytami, a w razie potrzeby jest oparciem w rozwiązywaniu pojawiających się trudności.
Kontakt do opiekuna pacjenta:
Monika Brożek
tel. 730-010-211 (kontakt od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00. W pilnych sprawach proszę o SMS - oddzwonię).
e-mail: opiekun@prolifeclinic.pl
Pacjentom zmagającym się z problemem niepłodności proponujemy wzięcie udziału w bezpłatnych, cyklicznych webinarach z zakresu:
- rozpoznawania płodności - "Naprotechnologia. Płodność można rozpoznać, niepłodność można leczyć. Naprotechnology w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności",
- fizjoterapii - "Okiem fizjoterapeuty. Niepłodność, choroba cywilizacyjna XXI w."
- psychologii - "W drodze ku spotkaniu. Psychologiczne problemy par starających się o dziecko".
Sprawdź zbliżające się webinary!
Dodatkowym wsparciem w leczeniu niepłodności są konsultacje z zakresu dietetyki, fizjoterapii uroginekologicznej, psychologii, andrologii, obesitologii (leczenia otyłości) oraz rozpoznawania płodności.
Sprawdź naszych specjalistów:
- mgr Joanna Rumińska - dietetyk,
- mgr Adrian Dudek - fizjoterapeuta, fizjoterapeuta uroginekologiczny,
- dr Jadwiga Łuczak-Wawrzyniak - psycholog,
- dr n. med. Marek Ciesielski - androlog kliniczny,
- lek. med. Katarzyna Florkiewicz - obesitolog, specjalista medycyny rodzinnej,
- mgr Mirosława Szymaniak - instruktor metody Creighton Model System,
- mgr Karolina Rzesoś - instruktor metody Creighton Model System.
GODZINY PRACY KLINIKI
|
|
KONTAKT
61 225 99 88
ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
sekretariat@prolifeclinic.pl
Nadchodzące wydarzenia
20 listopada 2024 r.
Bezpłatny webinar: Jak odchudzać się z głową?
27 listopada 2024 r.
Bezpłatny webinar: Otyłość można leczyć - nowoczesne terapie leczenia otyłości
28 listopada 2024 r.
Bezpłatny webinar: W drodze ku spotkaniu - psychologiczne problemy par starających się o dziecko
3 grudnia 2024 r.