LECZENIE I WSPARCIE NIEPŁODNOŚCI

LECZENIE I WSPARCIE NIEPŁODNOŚCI

Zapisz się! Link do zapisów na wszystkie webinary zaplanowane na sezon 2025/2026

Według Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność to stan niemożności zajścia w ciążę przez okres co najmniej 12 miesięcy pomimo regularnego współżycia seksualnego (3-4 razy w tygodniu), bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych.
Niepłodność to stan odwracany, który można leczyć. W Pro Life Clinic stosujemy przyczynowe leczenie niepłodności - staramy się przywrócić naturalną płodność, tak by mogło dojść do zapłodnienia. 

Oferujemy Państwu wsparcie na wielu płaszczyznach, dlatego zapraszamy na webinary z fizjoterapeutą, psychologiem oraz instruktorką metod rozpoznawania płodności. 

 

Obserwacja cyklu miesiączkowego w przyczynowym diagnozowaniu i leczeniu niepłodności. 

Dla kogo: 

  • Dla kobiet, małżonków, którzy bez powodzenia starają się o poczęcie dziecka, 
  • Dla kobiet, małżonków z doświadczeniem nawracających poronień, także tych, którzy wcześniej doświadczyli „in vitro”.

Webinar omawia objawy płodności w cyklu miesiączkowym. Przedstawia zasady obserwacji i zapisu obserwacji objawów płodności w karcie cyklu metody rozpoznawania płodności oraz zasady interpretacji zapisanych obserwacji w wyznaczaniu czasu fizjologicznej płodności w cyklu miesiączkowym. Skupia się na pokazaniu cech tzw. cyklu typowego. Zwraca uwagę na wykładniki zaburzeń płodności w karcie obserwacji cyklu. Podkreśla konieczność wykonywania badań uzupełniających diagnostykę w określonym czasie cyklu oraz prowadzenia leczenia skorelowanego z cyklem pacjentki, a tym samym na konieczność prowadzenia przez pacjentkę obserwacji cyklu. Pokazuje przykłady wykorzystania karty cyklu w procesie przyczynowego diagnozowania i leczenia. Webinar pokazuje przykłady wykorzystania w procesie diagnozowania i leczenia metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia oraz Modelu Creighton.

Prowadząca: mgr Mirosława Szymaniak, instuktorka metod rozpoznawania płodności (metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia oraz Creighton Model System)

Daty webinarów: 03.02.2026r., 06.10.2026r.

W drodze ku spotkaniu - psychologiczne problemy par starających się o dziecko

Webinar –  W drodze ku spotkaniu - psychologiczne problemy par starających się o dziecko ma zachęcić do zatrzymania się w drodze ku macierzyństwu, ojcostwu i poszukiwaniu SIEBIE w złożonym łańcuchu zdarzeń, uczuć i działań.

Niepłodność, niezamierzona bezdzietność, bezskuteczne oczekiwanie na dziecko, to doświadczenie w życiu kobiety, mężczyzny, pary, które przenika do całego życia, we wszystkich jego wymiarach. Porusza myśli, napędza emocje, wyzwala konkretne działania, które poruszają kolejne myśli, napędzają lawinę trudnych emocji i potrzebę dalszych, niekończących się działań. W efekcie – życie na fali błędnego koła, wciągającego wiru, karuzeli bez „przeglądu technicznego” w ponowoczesnej rzeczywistości. 

Prowadząca: dr Jadwiga Łuczak-Wawrzyniak, specjalista psycholog kliniczny, psychoonkolog, superwizor psychologii klinicznej

Daty webinarów: 19.11.2026 r.

GODZINY PRACY KLINIKI

GODZINY OTWARCIA  
poniedziałek 09:00 - 21:00 
wtorek 09:00 - 20:00
środa 15:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 15:00
piątek 09:00 - 21:00
sobota nieczynne
niedziela nieczynne
REJESTRACJA TELEFONICZNA  
poniedziałek 09:00 - 14:00
wtorek -
środa 14:00 - 19:00
czwartek -
piątek 09:00 - 13:00

KONTAKT

 61 225 99 88 
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl

Nadchodzące wydarzenia

28 kwietnia 2026 r.

Bezpłatny webinar: Trudny czas premenopauzy

12 maja 2026 r.

Bezpłatny webinar: Rozpoznawanie płodności po porodzie

20 maja 2026 r.

Bezpłatny webinar: Jak odchudzać się z głową?

27 maja 2026 r.

Bezpłatny webinar: Otyłość można leczyć - nowoczesne terapie leczenia otyłości