lek. med. Piotr Broda

lek. med. Piotr Broda

specjalista ginekologii i położnictwa, konsultant naprotechnologii (NFPMC)

 

 

Urodzony i wychowany w Poznaniu, studia medyczne ukończył z wyróżnieniem, z drugą lokatą w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1999 r. lekarz specjalista w położnictwie i ginekologii.

 

W trakcie studiów jego zainteresowania były skupione na indukowanych wadach wrodzonych u myszy (ocena makroskopowa i w mikroskopie świetlnym oraz elektronowym) głównie rozszczepach podniebienia indukowanych bromodeoksyurydyną, zagadnieniach związanych z generowaniem reaktywnych form tlenu u ludzi, procesami genetycznym prowadzącymi do apoptozy w procesach rozwoju prenatalnego u myszy poddawanych wpływowi teratogenów, immunologicznymi przyczynami niepłodności, głównie obecnością przeciwciał blokujących we krwi kobiet z par niepłodnych, możliwościami terapeutycznymi leczenia niepłodności o podłożu immunologicznym, przyczynami psychologicznymi w niepłodności małżeńskiej, możliwością zastosowaniu OXTDAN-u w terapii ran poporodowych (badania kliniczne III fazy), wpływem nadwagi i otyłości na wybrane parametry ciąży, porodu i połogu i czynnikami środowiskowymi mogącymi prowadzić do uszkodzenia funkcji generatywnej jajnika u myszy – ocena wybranych parametrów morfologicznych jajników myszy poddawanych działaniu kofeiny; ocena w mikroskopie świetlnym i elektronowym, badania immunoenzymatyczne i metodami genetyki molekularnej. Za swoje prace nagradzany i wyróżniany na konferencjach studenckich, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Szkolił się w technikach endoskopowych w ginekologii i w procedurach diagnostycznych i leczeniu operacyjnym w uroginekologii. Od 2006 r. zainteresowany naturalnymi metodami planowania rodziny, a w 2009 r. zetknął się z naprotechnologią jako alternatywą leczenia niepłodności wobec ART (techniki rozrodu wspomaganego). W latach 2012 – 2013 brał udział w kursie dla konsultantów medycznych metod naturalnego planowania rodziny i szkoleniu z systemu obserwacji cyklu płciowego kobiety modelem Creighton (the Creighton Model Fertility Care System, CrMS) oraz szkoleniu z NaPro TECHNOLOGY ™. Prelegent licznych konferencji i samodzielnych wykładów. W swoich opracowaniach koncentrował się na wpływie antykoncepcji na parametry zdrowotne i epidemiologiczne. Interesuje się czynnikiem męskim w niepłodności małżeńskiej.


Członek zwykły Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Ginekologicznej, Sekcji Ginekologów Katolickich Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

 

 

GODZINY PRZYJĘĆ:
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
14:00-20:00 10:00-15:00 - - 14:00-20:00 - -

 

 

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 13:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 19:00
piątek 10:00 - 21:00
sobota nieczynne
niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl

Nadchodzące wydarzenia

4 czerwca 2024 r.

Bezpłatny webinar: Naprotechnologia

6 czerwca 2024 r.

Bezpłatny webinar: Spotkanie w drodze - doświadczenia rodziców oczekujących narodzin dziecka po leczeniu niepłodności

11 czerwca 2024 r.

Bezpłatny webinar: NPR jest OK!

13 czerwca 2024 r.

Bezpłatny webinar: W drodze ku spotkaniu - psychologiczne problemy par starających się o dziecko