Fizjoterapia Par leczących niepłodność

Fizjoterapia Par leczących niepłodność

W naszym gabinecie fizjoterapii uroginekologicznej, terapeuta pomaga kompleksowo i holistycznie podejść do problemów niepłodności, stanowiąc znaczące uzupełnienie naturalnych metod planowania rodziny oraz zespołu specjalistów współpracujących w metodzie naprotechnologii.

Terapeuta najpierw przeprowadza wywiad, aby móc przybliżyć problem pacjenta. Padają pytania o rodzaj i umiejscowienie dolegliwości, wcześniej stosowane terapie, formy leczenia i konsultacje.

Następnie analizie podlega postawa ciała, badany jest tor oddychania, praca mięśni brzucha oraz kondycja kręgosłupa.

Potem ocenia się działanie mięśni dna miednicy. Nie zawsze jest to badanie przezpochwowe, nie ma konieczności wyrażania na to zgody i nie każdy fizjoterapeuta wykorzystuje je
w procesie diagnostycznym. Jednakże taka analiza może być bardzo użyteczna w doborze sposobu aktywacji mięśni dna miednicy, specjalista pomaga także w nauce łączenia ćwiczeń
z oddechem, aktywacji mięśnia poprzecznego brzucha.

Zależnie od wyników procesu diagnostycznego, przystępuje się do zabiegów manualnych. Może to być np. terapia manualna wykonywana w obrębie kręgosłupa, miednicy lub w razie konieczności i zgody pacjenta terapia przezpochwowa lub przezodbytnicza.

Asortyment i możliwości fizjoterapii pozwalają także na stosowanie zabiegów z zakresu fizykoterapii (np. terapia RF) czy aplikacji z użyciem taśm Kinesiology Taping.

Podczas terapii specjalista udziela także instruktażu odnośnie ewentualnej modyfikacji stylu życia, aktywności sportowej czy zawodowej prowadzącej do polepszenia stanu zdrowia.

 

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 15:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 10:00 - 21:00
sobota 10:00 - 15:00
niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl

Nadchodzące wydarzenia

5 grudnia 2023 r.

Bezpłatny webinar: NPR jest OK!

12 grudnia 2023 r.

Podstawowy KURS rozpoznawania płodności

14 grudnia 2023 r.

Bezpłatny webinar: W drodze ku spotkaniu - psychologiczne problemy par starających się o dziecko

8 stycznia 2024 r.

Bezpłatny webinar: Premenopauza