Radiofrekwencja

Radiofrekwencja

Czym jest radiofrekwencja?

Radiofrekwencja (RF) to zabieg znany z zastosowania w fizjoterapii czy kosmetologii. 

Terapia wykorzystuje prąd wysokiej częstotliwości 448 kHz powodującej szereg zmian w obrębie tkanek. Modyfikuje przenikalność błony komórkowej, przyspiesza metabolizm i zapotrzebowanie na tlen. Aktywne podniesienie mikrocyrkulacji uzupełnia biostymulację i zaopatruje tkankę w elementy, które ma zregenerować.
W trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedynie przyjemne uczucie ciepła.

Terapia przy użyciu RF działa już na poziomie komórkowym, wspomagając przy tym komórki do ich prawidłowej funkcji oraz pobudza tworzenie kolagenu i elastyny. Dzięki tym procesom następuje znaczne przyspieszenie regeneracji, gojenia czy wymiany starych już komórek na nowe.

 

Kiedy warto skorzystać z zabiegu RF? 

W obecnych czasach, przynajmniej co trzecia kobieta boryka się z problemem nietrzymania moczu, obniżenia i rozluźnienia ścian pochwy, a prawie połowa porodów kończy się cesarskim cięciem, po których często pozostaje dysfunkcyjna blizna.

RF wykorzystywane są w okolicach blizn – na brzuchu oraz tych na kroczu np. po nacięciu czy pęknięciu podczas porodu. Uelastyczniają jeniwelują dolegliwości bólowe czy dyskomfort, który może pojawiać się podczas ruchu lub w zależności od zmian w cyklu menstruacyjnym.

Terapia RF poprawia ukrwienie co odżywia i zwiększa napięcie tkanek, wspomagający tym samym ich regenerację. Zabiegi z wykorzystaniem aparatury RF są zabiegami nieinwazyjnym, praktycznie bezbolesnym, a efekty są widoczne i odczuwalne już po pierwszym zabiegu.

Aby efekt był w pełni satysfakcjonujący, RF warto połączyć z terapią uroginekologiczną i wykonać pakiet zabiegów dostosowany do potrzeb Pacjentki oraz problemu, z jakim się zmaga.

 

Wskazania do zabiegu: 

• Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM)

Obniżenie ścian pochwy

• Niewydolność mięśni dna miednicy

• Nadmierne napięcie mięśni dna miednicy

Blizna po cięciu cesarskim

Blizna po epizjotomii (nacięciu krocza)

Bóle podczas stosunku

Wulwodynia

 

Przeciwskazania do zabiegu:

• czynne stany zapalne, infekcyjne, nowotworowe;
• ciąża.

 

Przed pierwszym zabiegiem konieczna jest konsultacja kwalifikująca do zabiegu, podczas której przeprowadzony zostanie dokładny wywiad i badanie.
Zostanie również określony plan i proponowana do danej dysfunkcji liczba zabiegów.

 

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 15:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 10:00 - 21:00
sobota

20.07 - nieczynne

27.07 - 10:00-15:00

niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl

Nadchodzące wydarzenia