Metoda Podwójnego
Sprawdzenia

Metoda Objawowo - Termiczna Podwójnego Sprawdzenia

 

Metoda ta zwana potocznie Metodą Angielską, należy do Metod Rozpoznawania Płodności, pozwalających kobiecie samodzielnie wyznaczać czas fizjologicznej płodności i niepłodności w cyklu.

Dzięki tej wiedzy małżonkowie mogą świadomie zaprosić dziecko do swego życia, podejmując współżycie w dniach swojej fizjologicznej płodności, mogą też zrezygnować z poczęcia dziecka lub odłożyć je w czasie, podejmując współżycie jedynie podczas fizjologicznej niepłodności w cyklu.

Tak więc metoda z wysoką skutecznością służy zarówno małżeństwom, które pragną odłożyć poczęcie dziecka jak i tym, które z utęsknieniem poczęcia oczekują. Każdej kobiecie umożliwiają bieżącą kontrolę własnego zdrowia, będąc równocześnie narzędziem diagnostycznym zaburzeń jej cyklu czy płodności. Z metody tej mogą korzystać wszystkie kobiety w wieku prokreacyjnym, w różnych sytuacjach życiowych, zarówno te, które pragną ciąży czy też odkładają ją na później, jak i te, które są po porodzie, w trakcie karmienia piersią, po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej czy w okresie premenopauzy.

Metoda polega na obserwacji trzech głównych objawów płodności: śluzu szyjkowego, szyjki macicy i podstawowej temperatury ciała. Wystarczy obserwować dwa z nich (stąd nazwa: metoda podwójnego sprawdzenia), aby metoda była wysoko skuteczna, co jest szczególnie istotne przy odkładaniu ciąży. Poza tym objawy te wzajemnie się potwierdzają, co sprawia, że kobieta jest pewna swych obserwacji. Dodatkowo obserwacja więcej niż jednego objawu znacznie ułatwia rozpoznanie płodności, szczególnie kobietom w premenopauzie czy po porodzie, karmiącym piersią.

Atutem metody jest również to, że ze względu na proste parametry objawów płodności, jest łatwa do nauczenia.

 

 

Sposoby nauczania Metody Podwójnego Sprawdzenia

 

1. Kurs użytkownika Metody Podwójnego Sprawdzenia

Kurs obejmuje trzy spotkania. Dwa z nich są grupowe, odbywają się one w małych grupach, przebiegają w formie wykładów, połączonych z warsztatami. Ostatnie krótkie spotkanie ma formę indywidualną. Maksymalnie w kursie mogą uczestniczyć cztery pary.

Program kursu zakłada przekazanie niezbędnej wiedzy i umiejętności do samodzielnego prowadzenia obserwacji i rozpoznawania własnej płodności.

Po zakończeniu kursu zaleca się dodatkowe dwa spotkania indywidualne z instruktorem w celu nabycia pewności w prawidłowym prowadzeniu obserwacji oraz właściwym stosowaniu metody.

Kurs użytkownika Metody Podwójnego Sprawdzenia spełnia wymogi kursu dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Narzeczeni po trzecim spotkaniu mogą uzyskać zaswiadczenie, które jest respektowane w Kościele Katolickim i na wydawanie, którego Pro Life Clinic uzyskało zgodę od Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

 

KURS UŻYTKOWINIKA METODY  PODWÓJNEGO SPRAWDZENIA

ROZPOCZYNA SIĘ W KAŻDĄ PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA O GODZ.17.00

Zgłoszenia pod nr.tel. 61 225 99 88 lub drogą mailową: sekretariat@prolifeclinic.pl

Kurs prowadzi   mgr Mirosława Szymaniak.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

 

2. Spotkania indywidualne z Nauczycielem

Ta forma nauki powstała z myślą o osobach, którym zależy na indywidualnym trybie spotkań, bez uczestniczenia w spotkaniach grupowych.

Nauka metody w tej formie przebiega podobnie jak w postaci kursu: obejmuje ten sam program nauki i realizowana jest również w czasie pięciu spotkań, przy czym każde z nich jest spotkaniem indywidualnym, w czasie którego nauczyciel metody jest do dyspozycji jedynie danej kobiety czy małżeństwa.

 

 

Schemat nauki Metody Podwójnego Sprawdzenia

 

Nauczyciele Metody Podwójnego Sprawdzenia :

Cennik

NAUZYCIELE METODY PODWÓJNEGO SPRAWDZENIA CENA
Indywidualne spotkanie z nauczycielem 100,00 zł

Poradnia dla narzeczonych    

200,00 zł
Materiały (podręcznik, zeszyt ćwiczeń cz. 1 i 2, zeszyt obserwacji cyklu) 40,00 zł
termometr 15,00 zł

 

 

 

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 12:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 09:00 - 21:00
sobota (wybrane dni) 09:00 - 18:00
niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl