Specjaliści

mgr Mateusz Milanowski

magister fizjoterapii, terapeuta manualny

 

  

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, studiował na Katolickim Uniwersytecie w Leuven (Belgia), kierunek fizjoterapia.

Ukończył dwuletni cykl szkoleń z Terapii Manualnej według koncepcji Kaltenborn-Evjenth prowadzonych przez mgr Mirosława Dębskiego oraz specjalistyczny kurs treningu rehabilitacyjnego - Rehabilitation Training Course prowadzonego przez prof. Lasse Thue z Norwegi, który powstał w oparciu o wspomnianą koncepcję Kaltenborn-Evjenth.

 

Podczas studiów, pracując w prywatnej klinice Rehasport w Poznaniu jako młodszy fizjoterapeuta, uczył się i zbierał doświadczenie głównie w ortopedycznej pracy z pacjentem. W tym okresie odbył kursy z masażu klasycznego, głębokiego i sportowego. Był również uczestnikiem kilku autorskich kursów m.in. traumatologii sportowej, terapii dna miednicy. W pracy z pacjentem wykorzystuje aplikacje kinesio-taping według metody Kinematic-Taping, opartej na zasadzie 5T (think-test-treat-tape-train), której technikę poznał podczas szkoleń autora tej metody. Jest słuchaczem wielu konferencji naukowych z zakresu rehabilitacji w ortopedii, traumatologii sportowej oraz wysiłku fizycznego.

Równolegle pracuje w NZOZ „Poliklinika Wyższej Szkoły Terapii i Edukacji”, prowadząc terapie indywidualne oraz wykonując szeroki zakres zabiegów fizykoterapeutycznych m.in. falę uderzeniową, elektrostymulację, krioterapię.

Interesuje się terapią manualną, wykorzystaniem treningu rehabilitacyjnego w zapobieganiu zmianom przeciążeniowo-zwyrodnieniowym, głównie kręgosłupa, jak i całego układu ruchu człowieka.

Opiekował się Kolarskim Klubem Sportowym „Tarnovia” Tarnowo Podgórne, podczas międzynarodowych zawodów kolarskich na Korsyce oraz amatorskim klubem kolarskim Rybczyński MTB Team, gdzie prowadził treningi funkcjonalne w okresie przygotowawczym do sezonu startowego.

Strona internetowa terapeuty https://mateuszmilanowski.wordpress.com/

Prywatnie jest mężem i wolnym czasie trenuje kolarstwo szosowe, pływa oraz jeździ na nartach.

 

 

GODZINY PRZYJĘĆ:

poniedziałek wtorek

środa

czwartek piątek sobota niedziela
- - 16:30-21:00 - - - -

 

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 09:00 - 21:00
wtorek 09:00 - 21:00
środa 09:00 - 21:00
czwartek 09:00 - 21:00
piątek 09:00 - 21:00
sobota (wybrane dni) 09:00 - 18:00
niedziela nieczynne

 

KONTAKT

 61 225 99 88  ( w godzinach otwarcia kliniki )
 ul. Kosińskiego 14/1, 61-519 Poznań
 sekretariat@prolifeclinic.pl